Jak znaleźć idealnie dopasowane łyżworolki?

Połączenie mechanizmów dopasowania w nowoczesnych łyżworolkach pomaga kontrolować ruchy bez tworzenia punktów nacisku, ale dopasowanie różni się w zależności od producenta, więc warto wypróbować wiele par zanim znajdzie się łyżworolki idealne dla siebie. Samo dopasowanie powinno opierać się na tym, że wybrane rolki muszą bardzo wygodne, pozwalając równocześnie na swobodną kontrolę ruchów. Bardzo dobrze dopasowane buty nie muszą oznaczać niewygody: powinieneś nadal być w stanie poruszać palcami, w dopasowanych łyżworolkach nie powinno być żadnych punktów nacisku.

Znajdź odpowiednie dopasowanie!

Jak to zrobić? Stojąc w łyżworolkach zwróć uwagę na to, że palce u nóg powinny ledwo dotykać końca rolki, ale nie powinno tam być tak ciasno, że trzeba podkurczyć stopę. Pomoże Ci https://freeskate.pl/. Łyżworolki z czasem rozluźniają się, gdy je nosisz, więc kluczem jest ich kupienie tak, aby palce sięgały aż do samego końca.. Każda marka pasuje do stóp inaczej, więc przymierz rolki przynajmniej od dwóch głównych producentów, Rollerblade czy też K2 to liderzy od których warto zacząć.

Dlaczego dopasowanie jest aż tak ważne?

Zbyt luźne łyżworolki są trudnymi do kontrolowania rolkami. Jeśli kupisz rozmiar za duże lub nie zapniesz wystarczająco mechanizmów zatrzaskowych, będziesz miał trudności z kontrolowaniem ruchów, co znacznie zwiększy prawdopodobieństwo upadku. Dopasuj je przed jazdą zawsze tak bardzo, jak to możliwe, bez dyskomfortu. Przygotuj się też na przyszłość. Jeśli zamierzasz zrzucić dużą ilość kilogramów w ciągu roku, raz ciasno dopasowana rolka może stać się zbyt luźna. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał kupić nowe.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*