Korzyści wynikające z picia zielonej herbaty

dungthuyvunguyen / Pixabay

Korzyści wynikające ze spożywania zielonej herbaty potrafią być naprawdę różnorakie. To właśnie w tym napoju obserwuje się źródła tzw. paradoksu azjatyckiego, czyli o wiele dłuższego życia mieszkańców krajów dalekiego wschodu. Niezależnie od tego, jak się zapatrywać będziemy na tego rodzaju korzyści, to naukowo udało się potwierdzić realną skuteczność preparatów zielonej herbaty w profilaktyce różnego rodzaju schorzeń.

Jaką zieloną herbatę najlepiej pić?

Istnieje wiele rodzajów herbaty. Tyczy się to również herbaty zielonej, która występuje w wielu odmianach, zróżnicowanych pod względem czasu wzrastania, metod uprawy, czy wreszcie – rozdrobnienia liści lub stopnia ich wysuszenia. Dla przykładu, zielona herbata matcha (https://moyamatcha.com) jest typowa dla Japonii, gdzie stosowana jest zarówno w klasycznej ceremonii herbacianej, jak i odnajduje zastosowanie w kulinariach różnego rodzaju. Oprócz tego należy wskazać na inne odmiany np. klasyczną chińską zieloną herbatę lub japońską sencha.
Zielona herbata jest ceniona głównie ze względu na fakt, iż zawiera duże ilości izoflawonoidów oraz bogactwo minerałów. W randomizowanych próbach klinicznych wykazano hipotensyjne właściwości zielonej herbaty oraz korzystny wpływ na redukcję ryzyka zachorowania na nowotwór piersi oraz raka jelita grubego.

Jaką herbatę najlepiej wybrać?

Dla wszystkich chcących rozpocząć przygodę z wschodnią herbatą, polecana jest zielona herbata matcha, która oprócz delikatnego smaku cechuje się również mnogością potencjalnych zastosowań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*