Jak prawnie sprzedać spółkę?

W celu prawidłowego przeprowadzenia sprzedaży spółki niezbędne jest wykonanie kilku podstawowych czynności. Wpływa to, na jakość współpracy pomiędzy kupującym a sprzedającym. Pozwala ustalić wszelkie niezbędne warunki do tego aby każda ze stron czuła się zadowolona oraz komfortowo. To także dobra okazja do by każdy mógł przedstawić swoje wymagania jak również oczekiwania względem danej współpracy. Bardzo ważne jest aby wszystko odbywało się w sposób całkowicie zrozumiały dla każdej ze strony.

Początek od badania finansowego

Sprzedaż spółki opiera się na bardzo istotnym punkcie, jakim jest przeprowadzenie badania finansowego oraz prawnego sprzedawanej spółki. Jest to istotne zarówno dla nabywcy jak i sprzedawcy. Pozwala uzyska pełny obraz na temat danej spółki oraz jej aktualnej sytuacji oraz pozycji na rynku. W zdecydowany sposób wpływa to na ustalenie wartości oraz jej ceny zbytu. To także dobra baza wyjściowa do późniejszych negocjacji. Klarowność sytuacji jest istotna dla sprzedającą gdyż pozwala uniknąć niekorzystnego zaskoczenia ze strony kupującego i jego negatywnego nastawienia.

Przestrzeganie prawa

Bardzo ważne jest również to aby sprzedaż spółki odbywała się przy zachowaniu wszelkich zasad zarówno prawnych jak i tych ustalanych pomiędzy stronami. Dlatego bardzo dobrze jest spisać je wszystkie w formie listu intencyjnego, który będzie zawierał zasady współpracy. To również dobra okazja do tego aby stworzyć harmonogram przebiegu poszczególnych etapów co wprowadzi pewne uporządkowanie w zobowiązaniach każdej ze strony.

Więcej informacji na >>> http://www.spolki-excelio.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*