Wkładki ortopedyczne wykonywane na miarę

andreas160578 / Pixabay

Wykonywaniem wkładek ortopedycznych na wymiar zajmuje się wiele firm i gabinetów podologicznych, które zlokalizowane są na terenie całego kraju. Takie wkładki stworzone na miarę stanowią świetne rozwiązanie dla wszystkich, u których zdiagnozowano pewne wady czy schorzenia stóp. Aby wspierać regenerację dolnej kończyny układu ruchu konieczne jest bowiem stosowanie takich wkładek, które idealnie dopasowane są do danej stopy i dolegliwości.

Jak wygląda tworzenie wkładek na wymiar?

Wykonywanie wkładek na wymiar czego przykładem mogą być wkładki sidas to proces, na który składa się kilka etapów. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie przez specjalistę dokładnego wywiadu z pacjentem, a następnie przeprowadzenie szczegółowych badań. Chodzi tu przede wszystkim o badanie manualne, a także podoskopowe. Dodatkowo najlepsze gabinety oferują komputerowe badanie rozkładu nacisków jakie wykonuje dana stopa na podłoże. Taka analiza w formie wideo pozwala dokładnie przyjrzeć się ruchom stopy na bieżni, a to daje pełen obraz schorzenia lub wady co przekłada się na możliwość stworzenia idealnie dopasowanych wkładek.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

Podczas tworzenia wkładek na wymiar aktualnie wykorzystuje się najczęściej nowoczesne rozwiązania technologiczne w efekcie czego uzyskuje się idealnie przylegające do stopy wkładki sidas. Wkładki takie tworzy się na specjalnych silikonowych poduszkach co wpływa na stopień dopasowania do stopy, a także zapewnia komfort i wygodę użytkowania takich wkładek.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*